Ховд аймаг: Тусгаар тогтнолын өдрөөр төрийн дээд шагнал эзэддээ хүрлээ

686Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн зарлигаар Үндэсний эрх чөлөөний хөдөлгөөний 102 жилийн ой, Тусгаар тогтнолын өдрийг тохиолдуулан 2013 оны 12 дугаар сарын 29-ны өдөр боловсрол, эрүүл мэнд, соёл, спорт, эдийн засаг, улс төр, хөдөө аж ахуй, бизнесийн салбарт олон жил үр бүтээлтэй ажилласан нэр бүхий хүмүүсийг төрийн дээд одон медалиар шагнав.

ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОНГООР
1. Хуунуузын Батбаяр – “Фужи Алтай” ХХК-ийн зөвлөх, ахмад настан

2. Цэрэнгийн Бөхөө- Мөнххайрхан сумын харьяат өндөр настан
2. Төмөрийн Шинэбаяр- Аймгийн ИТХ-ын тэргүүлэгч,төлөөлөгч
АЛТАН ГАДАС ОДОНГООР 
1. Доржийн Батцэцэг- Хаан банкны Эдийн засагч
2. Дуламжавын Байгальмаа- Хас түлхүүр компанийн нягтлан бодогч
3. Сальбийн Сайнсүүл- Наран багийн өндөр настан
4. Лувсангийн Сүх-Очир- Жаргалант сумын Магсаржав багийн өндөр настан
5. Самдангийн Дашхүү- Удам дэлгэрэх нөхөрлөлийн эзэн
6. Агвааны Самданхүү- Стандарчилал хэмжил зүйн хэлтсийн мэргэжилтэн
7. Нүрзэдийн Наранцэцэг- Буянт багийн өндөр настан
8. Шагдарын Мөнхбаатар- Дарви сум
9. Жавзандоржийн Лхамсүрэн- Дөргөн сумын өндөр настан
10. Борхүүгийн Ёндон-Од- Аймгийн уячдын холбооны гишүүн “Алтайн буйлааст” ХХК-ны ажилтан
11. Дамдингийн Хандсүрэн- Өндөр настан
12. Ноосгойн Баатарсүрэн- Жаргалант сумын 3-р сургуулийн багш
13. Авканий Ховдбай- Мянгад сумын өндөр настан
14. Жамсрангийн Ганбаатар- Аймгийн уячдын холбооны гишүүн
15. Банзрайн Цэвээндорж- Өндөр настан
16. Шагуырын Хафез- Ховд сумын өндөр настан
17. Занын Лхагвасүрэн- Чандмань сумын ИТХ-ын Нарийн бичгийн дарга
18. Чанагийн Цэвэлмаа- Эрдэнэбүрэн сумын Бяцхан хүүш хоршооны захирал
19. Дагдангийн Чойсүрэн- Өндөр настан
ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛИАР
1. Юрагийн Азамат- Аймгийн ИТХ-ын Тэргүүлэгч,төлөөлөгч
2. Өрлөөгийн Далантай- Аймгийн ИТХ-ын Ажлын албаны жолооч
3. Балжаагийн Ганзориг- Аймгийн ИТХ-ын Тэргүүлэгч,төлөөлөгч
4. Шавьдийн Бямбасүрэн- Буянт сумын Норжинхайрхан багийн иргэн
5. Тумаагийн Мядагмаа- Өндөр настан
6. Ренцэндоржийн Лхагвасүрэн- Эрдэнэбүрэн сумын Ноёны хүрэм Мал эмнэлэгийн эрхлэгч
7. Жамбын Дарьсүрэн- Манхан сум
8. Даваагийн Алтангэрэл- Эрдэнэбүрэн сумын малын эмч
9. Идэшийн Чулуунбат- Өндөр настан
10. Загдын Батхүү- Манхан сумын Баянгол багийн малын эмч
11. Гунанбайн Уранбилэг- Жаргалант сумын 12 жилийн 6-р сургуулийн бага ангийн багш
12. Халтарын Наранцэцэг- Жаргалант сумын 12 жилийн 6-р сургуулийн бага ангийн багш
13. Амартайваны Тошоо
14. Бат-Очирын Оюунцэцэг- Мянгад сумын хүн эмнэлгийн нягтлан бодогч
15. Дашзэвэгийн Баярболд
ЦЭРГИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОНГООР
1. Чулууны Цахиуртай- Үенч сумын цэргийн анги
ХУРАНДАА ЦОЛООР
1. С.Цэрэнсамбуу- Аймгийн Цагдаагийн газрын дарга
“ХӨДӨӨ АЖ АХУЙ, ХҮНСНИЙ ҮЙЛДВЭРИЙН ТЭРГҮҮНИЙ АЖИЛТАН”-ААР
1. Скахын Гайв
ЦЭРГИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛИАР
1. Доржын Энхбаатар- Аймгийн Цагдаагийн газрын Замын цагдаагийн тасгийн дарга нар тус тус шагнагджээ.

581039_657627970946909_1885927716_n 644560_657628067613566_260020673_n 946948_657627747613598_1954882196_n 999222_657628190946887_1027965913_n 1464643_657627874280252_1839586345_n 1505270_657628220946884_598413215_n 1524658_657627650946941_188424097_n 1530501_657627564280283_664597927_n 1538751_657628027613570_268166250_n 1545833_657627687613604_294420838_n

 http://www.khovd.gov.mn

Холбоотой мэдээлэл

Сэтгэгдэл үлдээх

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд www.Ugluu.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдлыг 315090 утсаар хүлээн авна.